British Open’da ikinci ve yılın en iyi Avrupalı ​​oyuncusu ödülünü alıyor.

British Open’da ikinci ve yılın en iyi Avrupalı ​​oyuncusu ödülünü alıyor.

British Open’da ikinci ve yılın en iyi Avrupalı ​​oyuncusu ödülünü alıyor.

Yarışmanın ikinci üçte birini kapatan gün başında 11 puanlık fark uzatılabilir.

Lluís Payarols

Ancak rakip, kategoriyi korumak için çaresizce savaşan bir San Francisco olmasına rağmen, şirket Barselona taraftarları için kolay değildi. Balear Adaları’nın şaşırtma seçenekleri vardı, ancak sonunda Maxi Rolón tarafından gerçekleştirilen maçın tek golüne yenildiler.

Arjantinli forvet, sezonun on birinci golünü Moha’dan Picó’nun ağına kadar bir pivotu bitirerek kutladı. Vinyals’ın ikinci gol kralı Maxi, 14 olan Munir El Haddadi’nin ardından iyi skorlar aldı.

Fransisken takımı pes etmedi ve hatta ikinci yarıda bir karşı atakta görüldü, ancak 51 gün boyunca yere kapalı bir Barcelona golüne karşı başarılı olamadı. Barça’nın Gençliği A, son altı maçta tek bir gol bile yemedi ve unvanın matematiksel başarısını daha yakından görüyor. Ortada 30 puan kaldı ve Espanyol ve Badalona’ya karşı üstünlüğü 14’e yükseldi.

Ancak Jordi Vinyals’ın adamları genel olarak karmaşık bir Şubat bekliyorlar. Jàbac’ı Can Jofresa’da ziyaret ederek başlayacaklar, 7 ve 8 Şubat hafta sonu ise Javi Cuesta’nın Badalona’sına ev sahipliği yapacaklar. Bir hafta sonra, muhtemelen 14’üncü Cumartesi günü, Blaugrana takımı, bu sezon Lig’de onu yenmeyi başaran tek takım olan David Gallego’nun Espanyol’unu ziyaret etmek zorunda kalacak. UEFA Gençlik Ligi’nin 16. turunu 18.’de Mini Estadi’de Kopenhag’a karşı oynadıktan sonra, Juvenil A ayı Ciutat Esportiva Joan Gamper’da bu Pazar rakibi gibi küme düşme grubunda olan Sant Andreu’ya karşı sona erecek. Ulusal Lig’e.

Onur Bölümü’nün üçüncü grubunun tartışmasız lideri için harika bir takvim, Maxi Rolón’un başarısı ve ikinci turda rakipsiz bir takım olarak durumu sayesinde daha da fazla lider. ‘Çılgın ateşi’ başlamadan önce bu Salı Ciutat Esportiva Joan Gamper’da (17:00) Lokomotiv Tblissi’ye karşı hazırlık maçı yapacak bir Barça. 

Ödemin ortaya çıkması beynin kafatasının içinde ihtiyaç duyduğundan daha az boşluk kalmasına neden olur, bu yüzden intrakraniyal hipertansiyon hemen ortaya çıkar. Hasta bilinç kaybından muzdarip olduğunda, bu intrakraniyal hipertansiyon seviyesinin çok yüksek olduğunu ve bu da dekompresif kraniyektomi gerektirdiğini gösterir. Amaç, beyin sapının (serebrum ve serebellum ile tamamlanan beynin parçası) serbest bırakılmasını sağlayacak şekilde serebral deplasman yönünde bir değişiklik sağlamaktır.

Ayrıca, hastanın kraniyal kubbede olmayan bir alanı olduğunda, kafa içi basıncında da bir azalma beklenir.

Umarım bu müdahale, tarihteki en iyi İspanyol golfçünün kurtarılmasında ileri bir adımdır.

“Hasta ameliyat sonrası dönemi Yoğun Bakım Ünitesinde geçirecek. Şu anda bilinci yerinde ve durumu stabil, ancak ameliyat sürecinden çıkana kadar önümüzdeki birkaç gün içinde ziyaret alamayacak.” dedim.

Tespit edilen beyin tümörünün rezeksiyonu için planlanan müdahale, söz konusu hastanenin Nöroşirürji Başkanı Alberto Isla tarafından yönetildi ve rapora göre, Salı günü sabah 9’da başladı ve 12 saat sonra “komplikasyonsuz” sona erdi. Bir sonraki tıbbi bölüm, hasta koğuşa gittiğinde sunulacak ve önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor.

Tarihin en iyi İspanyol golfçüsü Ballesteros, geçtiğimiz Pazar günü EFE’ye gönderdiği bir açıklamada, Madrid’deki La Paz Hastanesinde yapılan “kapsamlı bir kontrol” sonrasında teşhis edilen “beyin tümörü” hastalığından muzdarip olduğunu doğruladı.

Bugünün en iyi İspanyol golfçüsü Sergio García, yarın başlayacak sezonun en özel turnuvasıyla karşı karşıya gelecek. Bu, 9 Haziran 1983’te doğduğunu gören Borriol’un Castellón kasabasındaki Mediterranean Country Club’da gerçekleşecek olan Castelló Masters Costa Azahar.

“İspanya’da ve hatta Castellón’da oynamak çok güzel. Burada kazanmak isterim. Birkaç turnuva oynadık, ancak Avrupa Turu’nda olmak hiç şüphesiz çok güzel olurdu ve bunun için hedeflerimden biri hafta, ama olmazsa hiçbir şey olmayacak. Bu zor bir hafta olacak ve nasıl tepki vereceğimi görmek istiyorum. Tabii ki daha fazla baskı olacak, ancak bunu düzgün bir şekilde almam ve kullanmam gerekecek. benim avantajıma, “dedi ‘Çocuk’.

Sezonun geri kalanına gelince, İspanyol, yılı dünyada ilk üç arasında bitirmeyi göz ardı etmiyor. “Bence sıralamada beşinci ile altıncı arasında iyi bir yastığımız var ve üçüncü olmaktan çok uzak değilim; ilk beşte bitirmek çok iyi olurdu, ancak ilk üçte bitirebilirsem, daha da iyisi, ” açıkladı.

Sergio García, evinde oynamasına rağmen diğer şampiyonluk adaylarına göre hiçbir avantajı olmadığına inanıyor. “Alan benim hoşuma gittiği için mi tercih ediyorum? Öyle değil. Alan, mümkün olan en iyi ve herkes için en adil olanıdır. Vurucuların yararına olan delikler vardır, ancak diğerlerinde ‘sürüş’ vurulmaz ve biz Onlar aynı seviyedeler. İyi olan şey, onu iyi tanımam, ama herkesin zevkine göre ”dedi Borriol.

“‘Dört Tur’un oynanışında pek fazla değişiklik yapılmadı: birkaç yeni’ tees ‘var, 2, 3, 4, 10, 14 ve 17, 5 yerine 4. par olarak oynanıyor. 7. delik en önemli değişikliklerden biridir ve “kaba”, “Cuatro Tours Castellón Havaalanı” ndakinden daha yoğun bırakılmıştır. Altı ya da yedi aylık bir çok çalışma olmuştur. Sulama sisteminin değişmesi ‘Castelló Masters Costa Azahar’a ev sahipliği yaparken zaten gerekliydi, alanın en uygun koşullarda olması için bunu yapma zamanının geldiğine karar verdik. Kurumların Castellón’da var olan birçok projeyi gerçekleştirmesini ve daha fazlasını inşa etmesini umalım tarlalar, çünkü turizm için iyi bir iddia, özellikle de ekonomi biraz düzenli olduğu için, “dedi Sergio Garcia. Ayrıca, memleketi çok büyük bir etkinliğe ev sahipliği yaptığı için çok mutluydu, çünkü bu “Castellón’u herkese öğretmek” anlamına geliyordu.

Sergio García, Madrid’deki La Paz Hastanesi’nde bir yatakta hayatının en zor maçıyla yüzleşmeye devam eden Severiano Ballesteros’u da hatırladı. “Severiano ile ilgili olan şey çok zor bir şey. O bizim bir meslektaşımız ve onun gibi birinin bunu yaşamak zorunda olması utanç verici. Ona en iyisini diliyorum ve en kısa sürede iyileşmesi için elimden geleni yapacağım , ama bu size gösteriyor ki her an bunun gibi bir şey başınıza gelebilir ve biz buradayken bundan zevk almanız gerekir. “

Kuşkusuz golf tarihindeki en iyi İspanyol oyuncu ve dünyanın en iyilerinden biridir. Sicili var. İngiliz Açık’ı üç kez, Augusta Masters’ı iki kez ve Dünya Maç Oyunu üç kez kazandı. Stili golf dünyasında devrim yarattı ve onu hayranlar için bir efsane haline getirdi, özellikle en kötü anlarında bile ona her zaman hayran olan İngilizler.

Santander kasabası Pedreña’da 9 Nisan 1957’de doğan Severiano Ballesteros Sota, çocukluğundan beri golf ile bağlantılı. Amcası Ramón Sota, bu sporun İspanyol şampiyonuydu ve babası, Pedreña golf sahasında bahçıvanlık yapıyordu; Severiano, ilk kez dokuz yaşındayken ‘cady’ olarak ilk kez sahneye çıktı. 1974’te profesyonel oyuncu unvanını elde etti ve bir yıl sonra Lancome turnuvasında üçüncü sırayı devrelerde adını duyurmaya başladı. 19 yaşındayken Manuel Piñero ile birlikte Lancome, Hollanda Açık ve Dünya Şampiyonası da dahil olmak üzere birçok önemli kupa kazandı. British Open’da ikinci ve yılın en iyi Avrupalı ​​oyuncusu ödülünü alıyor. Ertesi yıl, Dünya Kupası’nda – şimdi Antonio Garrido ile -, Japonya Açık, Phoenix Dunlop ve Fransa ve İsviçre Açık’ta kazandığı zaferler sayesinde Amerika Birleşik Devletleri ve Büyük Britanya’da büyük ün kazanmaya başladı. 1979’da British Open’ın en genç galibi oldu ve bir yıl sonra 1983’te kazandığı Augusta Masters’ı kazandı. 1984’te British Open’da ve üçüncü Match Play’de bir zafer daha elde etti. İngiliz Açık, bir yıl sonra yine onun oldu; Ayrıca APG Larios, Balearic Open, Harrison (Amerika Birleşik Devletleri), İskandinavya, Almanya ve Paris ile White ve Mackay Champions Challenge turnuvasında galip geldi. Aynı yılın 13 Kasım’ında Japonya Açık ödüllendirildi; on iki gün sonra Carmen Botín O’Shea ile evlendi. Son önemli zaferi 1989’da European Master’da elde edildi. Emekli olduğunu resmen ilan ettiği 17 Temmuz 2007’ye kadar başka bir başarısı yoktu.

GÜNÜN EN ÇOK OLDUĞU HABERLERİ SMS İLE MOBİLİNİZDE ALIN

Her zamankinden daha motive oldun. Huzursuz görünüyor; buradan oraya gider ve çevresinde olup bitenlerin ayrıntılarını kaybetmez. Her şeyin onun için iyi gitmesini istiyor. Gezegendeki en iyi beşinci oyuncu olan Sergio García mucizeyi gerçekleştirdi. Ve bunu büyüdüğü alanda, Borriol’da başardı.

Onun muazzam karizmasından doğan Castellón, olağanüstü bir golfçü takımını bir araya getirmeyi başardı ve Castellón Masters’ı İspanya’daki en iyi turnuvaya dönüştürdü, 2009’dan itibaren asla kapanmayacak olan Valderrama’da yukarıda bahsedilen ve çıkarılmış Masters hariç . artı Avrupa sezonu.

Alanın profesyoneli olan babası Víctor, turnuva organizasyonu ve Club del Mediterráneo rektörleri Sergio García, sahayı Avrupa’da bir referans merkezine dönüştürdü. Elbette Valderrama’da sezon sonu için daha iyi bir başlangıç ​​olamaz. Dün “büyüklerin” üç şampiyonu görüldü, Arjantinli Angel Cabrera, José María Olazabal ve İskoçyalı Paul Lawrie; Dünya Şampiyonası şampiyonu İsveçli Henrik Stenson, Liyakat Nişanı’nın https://gamblingprofessors.com/tr/casinoslot/ son şampiyonu İngiliz Justin Rose; veya dünya sıralamasında dört “ilk 15”, Garcia (beşinci), Kolombiyalı Camilo Villegas (yedinci), Stenson (onuncu) veya Rose (on beşinci), Ryder Cup’a katılan çok sayıda oyuncuya ek olarak (McGinley, Bjorn, Hansen, Howell, Garrido, Fasth veya Levet) ve bu sezonun en iyi İspanyolları Fernández-Castaño, Pablo Larrazábal veya Álvaro Quirós.