Barça, ikinci yarıda geri dönüşlerine rağmen Szeged’e düştü (31-28)

Barça, ikinci yarıda geri dönüşlerine rağmen Szeged’e düştü (31-28)

Barça, ikinci yarıda geri dönüşlerine rağmen Szeged’e düştü (31-28)

Birincisi ve giderek zorlaşan, büyük ligler Mayıs ayı sonunda başlayabildiği sürece. Özellikle 28 Mayıs’ta. Bu durumda, lig Haziran ayında oynanacak ve Avrupa müsabakaları için Temmuz ayını terk edecek.

İkinci seçenek, ulusal yarışmanın başlangıcını 6 Haziran’da yapmak olacaktır. Bu durumda hem Lig hem de Avrupa müsabakaları Temmuz ayı sonuna kadar el ele gidecekti. Son senaryo ise ulusal liglerin 28 Haziran’a kadar başlamaması durumunda olacaktı. Bu durumda ulusal ligler için Temmuz ayı, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi için Ağustos ayı kullanılacaktır.

Eh, UEFA’nın önce Avro’yu geciktiren ve özellikle ulusal liglere ilkel bir karakter kazandıran bu jesti bedava değil. Buna liglerden 300 milyon Euro’luk bir maddi tazminat eşlik ediyor.

Ücretsiz olmayan ancak UEFA’nın halihazırda imzalamış olduğu televizyon sözleşmeleri, farklı ülkelerle yapılan anlaşmalar ve kuruluşun kendisi tarafından zaten ileri sürülen harcamalar için yüzleşmesi gereken masrafları karşılamak için bir tür dayanışma fonuna yanıt veren miktarlar. Premier Lig ve İspanyolların yanı sıra Alman, İtalyan veya Fransızlardan başlayarak büyük liglerin olduğu bir miktar; bu paranın büyük kısmını kim üstleniyor. Bu sezon daha fazla maç oynayamayacak ve şu anda Eski Kıta’da hüküm süren beş büyük lig toplamında 4.000 milyonu aşan milyoner kayıplarına kıyasla hiçbir çaba içermeyen bir miktar.

RFEF, Ligi bitirememe durumunda takımların Avrupa’da oynamasını sağlamak istiyor

Blatter: "Amerika Birleşik Devletleri 2022 Dünya Kupası’nı düzenleyebilir"

Büyük liglerin ve Avrupa kulüp yarışmalarının iptal edilmesine neden olan salgının başlamasından bir aydan fazla bir süre sonra durumu analiz etmek için önümüzdeki 23 Nisan’da yeni bir İcra Kurulu toplantısı çağrılıyor. 55 spor federasyonunun Genel Sekreterleri ile yeni bir toplantı 21 Salı günü yapılacak ve bir gün sonra ECA, Avrupa Kulüpler Birliği ile yeni bir randevu olacak. 

Eski Shaquille O’Neal, yüzyılın başında Kobe Bryant ile birlikte yönettiği Los Angeles Lakers’ın geçeceğini garanti etti. "kolayca" NBA’in tarihi hanedanlarından biri olan Michael Jordan liderliğindeki Chicago Bulls’a.

16 Nis 2020, 1:06 pm CEST

Europa Press

ESPN ile konuşan O’Neal, Lakers’ın "kolayca" Bulls’a karşı varsayımsal bir Final. "Çünkü Luc Longley, Bill Winnington ve Bill Cartwright’ı öldürebilirdi."dedi, 1990’larda Chicago’nun bir parçası olan merkezlere atıfta bulunarak.

"Etken ben ve serbest atışımdı. Hala maç başına ortalama 28-29 sayı olacaktı, ancak mobil superbetin anahtar serbest atışlar olacaktı. Benim için her zaman bir madeni paraydı. Açık olsaydı, kazanırdık. Kapalı olsaydı kaybederdik", değerli.

Jordan Bulls, Scottie Pippen, Toni Kukoc veya Dennis Rodman 1991 ile 1998 yılları arasında altı yüzük kazanırken, ‘Shaq ve Briant’ın Lakers’ı 2000 ile 2002 arasında üç yüzük kazandı. Her iki takımın da ortak paydası koçları Phil Jackson’dı, ama onlar asla tam olarak yüzleşemedim.

Katalan Futbol Federasyonu başkanı Joan Soteras, Katalan futbolunun durumunu ve müsabakaları bitirememenin sonuçlarını değerlendirdiği Cadena Ser’in ‘Què t’hi jugues’ programının mikrofonlarından geçti. Profesyonel futbolda da amatör futbolda olduğu gibi aynı tedbirler uygulanırsa Barça’nın şampiyon olması gerektiğini yorumladı.

04/16/2020

13: 36’da CEST

Konular

Koronavirüs

"Durum karmaşık ve zor kararların alınması gerekiyor. Yarışmalar tamamlanamaz ve bu nedenle karar vermeniz gerekir: her şeyi iptal edin, mevcut fotoğrafla iniş ve çıkışlar yapın veya promosyonlar var ve iniş yok", durumdan endişe duyan FCF’nin üst düzey liderini analiz etti, çünkü birçok kulüp işin içinde olduğu ve hepsinin kendi çıkarları var, her zaman aynı değil.

Aslında Soteras’ın masaya koyduğu önerilerden biri de demokrasi. Kısacası, Katalan futbolu için en iyi olanı oylayın: "Futbolda ve hayatta herkes kendi yoluna gider. Andorra bir şey istiyor, Lleida başka bir şey … Bu normal. Sonunda herkesin sesini duymak için bir referandum yapılması gerektiğini ve salt çoğunlukla bir seçeneğin kazanacağını düşünüyorum.".

FCF başkanı Joan Soteras, SPORT ziyareti sırasında | VALENTÍ ENRICH

BARÇA, ŞAMPİYON

Profesyonel futbolun müsabakalarını bitiremeyeceği gerçek olasılığı tarafından sorgulanan FCF başkanı net bir şekilde: "Yani Barça şampiyon olmalı". Ve sadece bu değil, aynı zamanda bu olasılıktan türetilen yükseliş ve inişlerde ıslandı: "İspanya Futbol Federasyonu, İkinci B ve Üçüncü Lig’de empoze etmek istediği modeli uygularsa Espanyol, küme düşme olmadığı için İkinci’ye inmez.". 

Soteras: "FCF Rubiales ile"

Joan Soteras: "Hepsinin başkanı olacağım"

Tabii ki yorumladı "Profesyonel futbol, ​​İkinci B veya Üçüncü’de bulunmayan önlemlere para yatırabilecekleri için sona erebilir.".

Barcelona, ​​bu Cumartesi günü (17: 30’da) Juan Carlos Pastor’un sezonun ana hedefi olan Şampiyonlar Ligi olan ve dört sezon boyunca elde edemediği bir unvanı olan Macar Pick Szeged’in pistinde başlıyor.

09/14/2019

19: 10’da CEST

Xavi Pascual’ın takımı A Grubu’nda Fransa şampiyonu Paris Saint Germain, Bundesliga şampiyonu SG Flensburg-Handewitt, Slovenya lig şampiyonu RK Celje Pivovarna Lasko, Danimarka şampiyonu Aalborg Handbold, Macaristan ikincisi Pick Szeged, HC PPD Zagreb Hırvatistan şampiyonu ve Elverum Hentbol, ​​Norveç şampiyonu.

Pick Szeged pistinde tuzak başlangıcı

Barça’nın Artaleku’da aldığı zafer

Maksimum kıta rekabeti içinde onuncu şampiyonluğunu elde etmeyi hedefleyen Barça takımının ilk hedefi grupta birinci olmak ve doğrudan çeyrek finale kalabilmek.

GÜNCELLEMEK İÇİN +0

19:10

Bunların hepsi bizden! Bir sonrakine kadar!

19:10

Tam zamanlı! Barça, ikinci yarıda geri dönüşlerine rağmen (31-28) Szeged’e düştü. 

19:08

Alilovic, Fabregas’ın lansmanını yeniden durdurdu!

19:08

M. 59. Banhidi’yi ters çevirin ve maçı öldürün. 30-28. 

19:06

Juan Carlos Pastor mola istiyor. 

19:05

M. 58. Alilovic için Ariño’nun lansmanı ve burada oyun olabilir. 29-27. 

19:04

M. 57. Maqueda uçar ve onu puanlar. 29-27. 

19:03

M. 56. Sağ uçtaki Víctor Tomás mesafeleri kesiyor! 28-27. 

19:02

M. 55. Alilovic, Andersson’s sahasında çizgide durdu. 28-26. 

19:02

M. 55. Maçın son beş dakikası. Bu çok sıcak. 28-26. 

19:01

M. 54. Radivojevic kornerde cevap verir ve Barça ikiye katlar. 28-26. 

18:59

M. 53. Yine Ariño! 27-26. 

18:58

M. 52. Solak tarafta Ariño. 27-25. 

18:56

M. 50. Dika Mem çok kararlı ve içten. 26-24. 

18:54

M. 49. Palmarsson’un ihraç edilmesi ve Szeged lehine azami ceza. Moller için!

Daha fazla yükle

ACB Basketbol Ligi, sıhhi koşullar izin verirse, 8 veya 10 takımlık bir final turnuvasıyla sona erebilir. "maksimum" ve azalmadan, ABP oyuncuları birliğinden sorumlu olanlara göre değerlendirilen seçenekler, gören "cansız" bu temmuz ortasından sonra da yarışabilir.

16 Nis 2020, 1:38 pm CEST

EFE

"Yarışma devam edecek olsaydı, 18 takımla değil, en fazla sekiz veya on takım olacaktı ve kesinlikle Temmuz ortasını çok fazla aşmayacaktı."Profesyonel Basketbolcular Derneği Başkanı Alfonso Reyes, çeşitli mecralarda video konferans yaparak yaptığı toplantıda anlattı.

Bunun mümkün olması durumunda, oyuncular sendikasının gördüğü bir şey "karmaşık"ABP bunu soracak "sağlığı sağlamak" sporcuların yanı sıra bir sezon öncesi "en az 20 gün" Yarışmayı yeniden başlatmadan önce, birkaç şehrin ev sahipliği yapmayı teklif ettiği, ancak "hiçbir şey onaylanmadı".

Rekabet yeniden başlatılabilirse, ABP başkanı, oyuncular sağlık hizmetlerinin garantisinin olmadığını fark ettiklerinde uyardı. "% 100’e yakın" bunu suçlayacaklar ve sendika onları bu konuda destekleyecek.

Reyes, oyuncuların mevcut durumu ile ilgili olarak, her kulübün oyuncuları ile -Toplam ve kısmi İstihdam Yönetmeliği (ERTE) dosyaları, takımlarla yapılan anlaşmalar- farklı önlemler aldığını ve ERTE’den etkilenen oyuncuların görmesi gerektiğini açıkladı söz konusu işgücü önlemi kapsamında bulundukları gün sayısı içinde uzatılmış sözleşmeleri.

Temerrüt durumlarından endişe duyup duymadıklarına gelince, sendikanın genel sekreteri Rafa Jofresa, oyuncuların "omuzlarını atan ilk kişi" ERTE’lerde veya kulüplerle yapılan anlaşmalarda ve sağlık acil durumundan önce bazı basketbol kulüplerinde temerrütler olduğunu kabul etti.

Sağlık acil durumu, bazı futbolcuların -bazıları kulüplerinin izniyle, diğerleri olmaksızın- ülkelerine dönmesine neden oldu; bu, sınırlar açık değilse, yarışmanın teorik olarak yeniden başlaması durumunda da dikkate alınması gereken bir husus. . "Dönmeyen oyuncular olacak, zamanı gelirse kadroların nasıl olduğunu görmemiz gerekecek"Reyes ekledi.